FacebookYouTubeПідписатися на RSS

13 березня 2018 року в нашій школі відбулась творча зустріч з харківським композитором Володимиром Юрійовичем Соляниковим. Ініціатором стала викладач фортепіано нашої школи і його учениця, Світлана Воскобойнікова.

До цієї зустрічі ми готувалися довго і з великим хвилюванням. Музика цього композитора дуже гарна, цікава, різноманітна і, найголовніше, зрозуміла. Сьогодні, Володимир Соляников – композитор, заслужений артист України, викладач, член Спілки композиторів України, художній керівник концертного відділу Харківської обласної філармонії.

Ми дуже ретельно готувалися до зустрічі і тому підготували розповідь про творчий шлях композитора. Народився Володимир Юрійович у 1956 році і до 15 років жив в місті Ізюм. Спочатку навчання проходило в музичній школі. Окрім освоєння клавішного інструменту, майбутній композитор грав на всіх ударних і духових інструментах в духовому оркестрі, керівником якого був його батько – Юрій Прокопович. Мати Володимира – Майя Самойлівна – приймала активну участь в творчості сина – зокрема добувала інструменти для оркестру, що в ті часи було досить нелегко. Невдовзі юний Володимир сам став керівником оркестру. Саме з того періоду і став проявлятися талант композитора – було написано багато власних пісень, робилися аранжування популярних пісень, які активно виконувалися оркестром на всіляких святах, танцях, демонстраціях. Наступний період – навчання в музичному училищі і консерваторії. 4 роки кропіткої, невтомної праці поставили вибір для композитора, фортепіанний чи ударний відділ обрати для навчання у консерваторії. Був обраний шлях піаніста і саме завдяки цьому ми побачили таку велику кількість музики – для фортепіано і фортепіанних ансамблів, для вокалістів і хору, які дуже активно використовуються в сучасному музичному світі.

У сьогоднішньому концерті музика Володимира Соляникова була представлена у найрізноманітнішому вигляді. Лунають виступи:

- Абраменко Дарина: «Танго», концертмейстер Смаль Оксана Анатоліївна

- Трамбовецька Анастасія: Елегія «Осенняя грусть»

- Шумовий оркестр: «Игры горных баранов», керівник Воскобойнікова Світлана Іванівна

- Русанова Вікторія: «Мелодия мечты»

Ще деякі подробиці з життя композитора. У Володимира Юрійовича є два сини – Юрій і Владислав. Звісно що у такої талановитої людини можуть бути такі ж талановиті діти. Менший – Владислав – працював концертмейстером в Харківській філармонії, музичних школах, музичному училищі. Гастролював в Іспанії, Туреччині. Зараз працює в Японії за контрактом з провідними солістами України. Юрій – старший син композитора – працював концертмейстером і викладачем в музичних школах, займався постановкою мюзиклів. З 2004 року працює у філармонії як артист симфонічного оркестру, пізніше – як концертмейстер. А з 2014 року ще й як органіст. До речі велика кількість органних творів написана саме Володимиром Юрійовичем.

Ось така насичена творча діяльність в музичній родині Солянікових.

У продовжені концерту виступили:

- Абраменко Евеліна: «Вокализ», концертмейстер Смаль Оксана Анатоліївна.

- Дует скрипалів: «Клоуны», керівник Воскобойнікова Світлана Іванівна.

- Змішаний хор: «Праздник планеты», керівник Козловець Наталія Олегівна, концертмейстер Воскобойнікова Світлана Іванівна, соло – Лісогуб Діана і Лісогуб Максим.

- Дует викладачів: «В танцевальных ритмах» Федотова Т.В., Воскобойнікова С.І.

Музичні виступи на цьому закінчилися і ми з великим хвилюванням запросили нашого композитора для відповідей на запитання від дітей, батьків. Серед виконавців творів були учні, що хотіли б дізнатися про історію написання творів, які вони грали.

Далі Володимир Юрійович виконав декілька творів - "Українську рапсодію", "Острова любви" та "Воздушный поцелуй Ривьеры". Це були не тільки гарні музичні композиції, а й блискуче їх виконання.

На цьому, на жаль, зустріч підійшла до кінця. Дуже багато емоцій переповнювало всіх. Слова подяки висловила почесна гостя - начальник відділу культури і туризму Харківської районної державної адмінірації Вікторія Володимирівна Пономаренко.

Сподіваємось, що це не остання наша зустріч! Гості і слухачі залишили свої відгуки, а діти мали змогу взяти автограф у композитора і сфотографуватись на згадку.

До нових зустрічей!

автор сценарію С.І.Воскобойнікова

стаття Л.М.Пакош

Галерея "2018.03.13_Зустріч з Соляниковим"

2018.03.13_01_Вступ 2018.03.13_02_Вокаліз 2018.03.13_03_Елегія «Осенняя грусть» 2018.03.13_04_«Игры горных баранов» 2018.03.13_05_«Мелодия мечты» 2018.03.13_06_«Танго» 2018 03 13 07«Клоуны» 2018.03.13_08_«Праздник планеты» 2018.03.13_09_«В танцевальных ритмах» 2018.03.13_Острова любви. Воздушный поцелуй Ривьеры (фрагмент) 2018.03.13_Запитання учнів. Відповіді Соляникова 2018.03.13_Поздоровлення

Кiлькiсть переглядiв: 788